Preskočiť na hlavný obsah

Umenie žiť jednoduchšie - internet

Isaias Malta @ flickr.com
Čas je extrémne vzácny. Aj keby vaše financie boli neobmedzené, váš čas bude obmedzený vždy. 

Ja som sa rozhodol, že môj život sa v praktických otázkach bude riadiť dvoma zásadami:

1. Menej a jednoduchšie je vždy lepšie. 
2. Eliminovať všetko nepotrebné a všetko čo ma neposúva k cieľu. 

Znie to trochu chladne, ale základná myšlienka je ohraničenie. Stavať si dobré hranice. 

V mojom prípade internet dokáže spotrebovať neobmedzené množstvo času s veľmi obmedzeným výsledkom. Nedá sa dojsť na koniec internetu, nedá sa dopozerať ani dočítať dokonca. 

Moje riešenie je zoznam stránok (7), ktoré pozerám ráno a odporúčanie čo pozerať večer. Konkrétne v mojom prípade ide o tieto:

1. fxtrade.oanda.co.uk  - Kedže obchodujem na burze s ropou, skontrolujem ako sa mi dari.

2. bloomberg.com/news/commodities/ - Burzové informácie. Niečo ako predpoveď počasia v štýle: Včera pršalo, lebo bolo veľa mrakov. Niekedy v budúcnosti ešte bude pršať. 

3. ppm.powerplaymanager.com/en/ - Hokejový manažér. 10 kôl pred koncom vediem 4 ligu :)

4. nhl.com - Ako sa darilo našim? Ak dobre, pozriem aj zostrih zápasu. Toto je absolútne zbytočná stránka, ale je to krátke rozptýlenie. :)

5. noisetrade.com - Baví ma objavovať novú hudbu.

6. en.todoist.com - Čo ma dnes čaká. Jednoduchý To do list.

7. mail.google.com - Je čas vybaviť emaily. Vybavený email je archivovaný v príslušnej kategórii alebo vymazaný. Cieľom je mať priečinok Doručená pošta prázdny.

Ak nepracujem v ten deň na chcemviac.com, končím s internetom do večera. Ak áno nasleduje pracovný zoznam stránok. 

Večer je čas vybaviť emaily, ktoré nepočkajú do rána, sledovať tutoriály a v mojom prípade aj videá hráčov počítačových hier na youtube a pinterest.
Pointa je obmedzenosť, jednoduchosť a opakovateľnosť. Ja v mojom prípade dokážem prísť na koniec môjho interntetu. Prečítať noviny alebo zájsť na facebook nie je zlé, ale ani ma to neposúva bližšie k mojim cieľom.

Toto je plán. Nie vždy sa mi podarí. Potom je to plán na ďalší deň. :)

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Je dobré panikáriť skoro

Photo by  Markus Spiske  on  Unsplash Pripravuj sa na najhoršie, dúfaj v najlepšie - nie je zlá životná stratégia. Je postavená na tom, že ak sa mýliš, si na tom lepšie. Namiesto od našej zvyčajnej - to bude vždy dobré. Pri prvej stratégii nemusíš mať pravdu nikdy, pri druhej musíš mať pravdu neustále.  Prečo by si mal panikáriť: 1. Epidémie sú psychologickým spúšťačom xenofóbie. Určitý strach z cudzieho v nás je vždy, ale po epidémii naplní celú spoločnosť. Nikdy sme od toho nemali ďaleko: Cudzie nechceme, svoje si nedáme. Rež a rúbaj do krve, nebude to po prvé, dokiaľ Slovák na Slovensku pánom nebude. 2. Extrémistické strany a diktatúra sú našou častou odpoveďou na ťažké časy. NSDAP (Hitlerova strana) - vo voľbách. Máj 1924 - 6,5 % - Hitler vo vezení. December 1924 - 3 % - Prepustenie Hitlera. Máj 1928 - 2,6 %. September 1930 - 18,3 % - finančná kríza. Júl 1932 - 37,3  %  - masívna nezamestnanosť. Pandémia a hospodárska kríza zároveň? To určite n

C. S. Lewis o vojne (ale platí aj pre našu pandémiu)

Photo by  Dale Nibbe  on  Unsplash Vojna nás ohrozuje smrťou a bolesťou. Žiadny človek — a zvlášť kresťan, ktorý pamätá na Getsemani — sa pri týchto veciach nemusí snažiť o stoickú ľahostajnosť. […] Nikto z nás však nečelí otázke života alebo smrti, iba otázke tej či onej smrti — či zomrieme teraz guľkou z guľometu alebo o štyridsať rokov na rakovinu. Ako súvisí smrť s vojnou? Rozhodne nespôsobuje, že je častejšia. 100 percent z nás zomrie a toto percento nemožno zvýšiť. Niektoré smrti urýchli: toho sa však podľa mňa asi veľmi nebojíme. Až tá chvíľa príde, rozhodne len veľmi málo zaváži, koľko rokov budeme mať za sebou.  […] A predsa vojna nejako so smrťou súvisí. Núti nás pamätať na ňu. Rakovina v šesťdesiatke či paralýza v sedemdesiatpäťke nás netrápia len preto, že na ne nemyslíme. Vďaka vojne je však smrť pre nás skutočná: a to by v minulosti väčšina veľkých postáv kresťanstva chápala ako jedno z jej dobier. Podľa nich je dobré, keď si neustále uvedomujeme svoju smrteľnos